هنر و تجربه در جهان

مرگ روی پرده، برترین فیلم ‌های تاریخ سینما درباره مرگ

مرگ یکی از وقایع مهم زندگی است؛ جایی که زندگی را پایان می‌دهد و پس از آن هیچ چیزی قابل برگشت نخواهد بود. شاید آنچه مرگ را در حیطه‌ی وحشت قرار دهد این است که هیچ اطلاعات ثابت شده‌ای از پس از مرگ وجود ندارد.

نمایش اثری از کیارستمی توسط نیکی کریمی در برلین

نیکی کریمی فیلم «خانه دوست کجاست؟» ساخته عباس کیارستمی را برای نمایش در بخش مرور آثار هفتاد و سومین جشنواره فیلم برلین برگزید.

جایزه هنری لومیر به شب دوازدهم رسید

درام «شب دوازدهم» ساخته «دومینیک مول» به عنوان برنده بهترین فیلم و فیلمنامه در بیست و هشتمین دوره جوایز لومیر فرانسه انتخاب شد.

نامزدهای اولیه جوایز بفتا اعلام شد

جوایز سالانه آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) فهرست نامزدهای اولیه جوایز سال ۲۰۲۳ را در شاخه‌های گوناگون اعلام کرد.

معرفی ۲۰ فیلم برجسته هنری یک‌دهه اخیر

ارایه یک تعریف جامع از فیلم‌های هنری و مشخص‌کردن بهترین فیلم‌های هنری در یک دهه اخیر چندان ساده نیست. اما اگر بخواهیم به سادگی توضیح دهیم که چه فیلم‌هایی را در اصطلاح متعلق به جریان سینمای هنری می‌نامند باید بگوییم به آن دسته از فیلم‌ها اشاره داریم که برای سودآوری مالی ساخته نمی‌شوند و از سوی دیگر مخاطب چندان گسترده‌ای هم ندارند.

ابتلای «فون تریه» به پارکینسون

«لارس فون تریه» کارگردان سرشناس فیلمهای هنری و برنده نخل طلا، مبتلا به بیماری پارکینسون شده و بنابر اعلام تهیه‌کننده فیلم‌هایش هم‌اکنون تحت درمان است.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280