سروش محمدزاده در گفت‌وگو با صبا؛

فعالیت مجدد گروه‌ هنروتجربه، فیلمسازان مستقل را خوشحال کرد/ تمجید از «ایمو»

فعالیت مجدد گروه‌ هنروتجربه، فیلمسازان مستقل را خوشحال کرد/ تمجید از «ایمو»
کارگردان سینما گفت: فعالیت مجدد گروه هنر و تجربه برای فیلمسازان مستقل سینمای ایران و سازندگان فیلم‌های کوتاه، مستند و تجربی، خوشحال‌کننده است.

سروش محمدزاده کارگردان سینمای ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سینمای صبا با اشاره به اهمیت فعالیت مجدد گروه هنر و تجربه گفت: هنر و تجربه از ابتدای حضور و شکل‌گیری برای سینمای مستقل، مستند، تجربی و کوتاه بسیار خوب عمل کرد و باید این نقش تاریخی را مورد توجه قرار داد.

او ادامه داد: متاسفانه هنر و تجربه در برهه‌ای از زمان کمرنگ شد. الان خیلی خوشحالم که دوباره فعال شده و فیلمسازان و مستندسازان محلی برای ارائه و اکران فیلم‌هایشان دارند.

کارگردان «سیاوش» بیان کرد: مدیران و متولیان حوزه سینما باید از هنر و تجربه حمایت کنند تا فیلمسازان دلسرد نشوند. هر چقدر صندلی‌های هنر و تجربه در سینماها بیشتر شود بدون شک استقبال هم افزایش خواهد یافت.

این هنرمند به دلایل تشکیل گروه سینمایی هنر و تجربه اشاره کرد و گفت: با توجه به ذات این گروه و دلایل تشکیل آن، به نظرم مهم‌تربن بخش حمایتی آن، حمایت از فیلمسازان مستقلی است که با بودجه شخصی فیلم تولید کردند و با توجه به اسم و عنوانی که دارد بیشتر گرایش به فیلم‌های هنری و تجربی است. معمولا هم در فیلم‌های مستقل، این ویژگی‌ها بارز است و حتی فیلم‌های کوتاه و مستندها هم این ویژگی‌ها را دارند و می‌تواند کمک کننده باشد.

کارگردان «چهارشنبه» تاکید کرد: اصولا هنر و تجربه برای فیلم‌هایی که در سبد تجاری قرار نمی‌گیرند و یا در سینماهای تجاری نمایش داده نمی‌شوند، خاستگاه خوبی برای نمایش است اما همچنان به حمایت از سوی مدیران نیاز دارد.

محمد زاده که برای تماشای فیلم «ایمو» به پردیس سینمایی چارسو آمده بود، افزود: فیلم «ایمو» بسیار گرم و صمیمی‌ بود و باتوجه به شناختی که از آقای مرادی دارم، ویژگی‌های اخلاقی خودش، در فیلم احساس می‌‌شد.

او با تاکید بر اینکه نقش‌آفرینی بازیگران، مهم‌ترین ویژگی فیلم است افزود: فیلم‌هایی که به صورت مستقل و با بودجه‌های شخصی ساخته می‌شود معمولا ایرادات فنی و تکنیکال در آن ها پیدا می‌شود که کاملا طبیعی است اما گرمای حضور بازیگران و بازی واقعی آنها این نواقص را پوشش داده بود. واقعی بودن حضورشان در قصه باعث باورپذیری مخاطب می‌شد و همین باعث ارتباط مخاطب با فیلم «ایمو» می‌شود.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280