یلدا عباسی مطرح کرد :

«حبس مجرد» نتیجه تلاش یک تیم همدل است/ به ساختن خود مشغولم!

«حبس مجرد» نتیجه تلاش یک تیم همدل است/ به ساختن خود مشغولم!
یلدا عباسی بازیگر فیلم سینمایی حبس مجرد همزمان با اکران این فیلم در گروه سینمایی هنرو تجربه به خبرگزاری صبا درباره تجربه همکاری در فیلم سینمایی «حبس مجرد» که این روزها در هنروتجربه در حال اکران است، گفت: این همکاری برای من بسیار لذت‌بخش بود چرا که با یک تیم حرفه‌ای و همدل همراه بود و می‌توان گفت که این فیلم با تلاش و مشارکت دلسوزانه کارگردان، بازیگران و تک تک عوامل به سرانجام رسید.

یلدا عباسی بازیگر سینما و تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی صبا، درباره تجربه همکاری در فیلم سینمایی «حبس مجرد» که این روزها در هنروتجربه در حال اکران است، گفت: این همکاری برای من بسیار لذت‌بخش بود چرا که با یک تیم حرفه‌ای و همدل همراه بود و می‌توان گفت که این فیلم با تلاش و مشارکت دلسوزانه کارگردان، بازیگران و تک تک عوامل به سرانجام رسید.

بازیگر سریال «شبکه مخفی زنان» درباره نقش خود مطرح کرد: کاراکتر پری برای من پر از رمز و راز بود و می‌توان گفت که در عین سادگی، پیچیده و سخت بود. درست زمانی که فیلمنامه «حبس مجرد» را خواندم، مطمئن شدم که باید این نقش را قبول کنم و از همانجا چالش‌های من با نقش پری شروع و برایم جذاب شد.

این بازیگر تئاتر در پاسخ به این سوال که آیا در بین مدیوم‌های مختلف (تئاتر، سینما، تلویزیون) اولویت‌بندی برای او وجود دارد یا خیر، توضیح داد: نمی‌توانم بگویم برای مدیوم اولویت‌بندی دارم. اولویت من اثر خوب و بالطبع نقش خوب است و از نظر من اثری خوب است که به‌روز و بی‌فاصله با جامعه‌ خود باشد. نسخه نپیچد و پرسش ایجاد کند و من هم به عنوان بازیگر بخش تاثیرگذاری از این کل باشم. اما لازم است بگویم که تئاتر همیشه قسمت بیشتری از توانایی من را طلب می‌کند و من هم از آن استقبال می‌کنم.

بازیگر نمایش «کمیته نان» در پاسخ به این پرسش که برخی از بازیگران به راحتی در مقابل دوربین کارگردان‌های فیلم‌اولی قرار نمی‌گیرند و دلیل انتخاب خود برای حضور در این فیلم بیان کرد: جواب این سوال را به نحوی در سوال قبلی دادم. وقتی معیار من اثر عمیق است؛ در ابتدای امر به کار چندم خالق آن فکر نمی‌کنم. ضمن اینکه بیشتر کارگردانان موفق جهان در اثر نخست خود خوش درخشیده‌اند.

وی افزود: لذت کار با کارگردان باتجربه کتمان‌ناپذیر است اما کار با کارگردان جوان هم لذتی منحصربه‌فرد در پروسه‌ ساخت ایجاد می‌کند که در نوع خود مزیت‌های بسیاری دارد. همیشه در بررسی پیشنهاد کارگردان اولی‌ها یاد نخستین روزهای کاری خود می‌افتم که دوست داشتم به من اعتماد شود. امروز جوانان هنرمند جسارت خاص خود را دارند و زاویه دید آن‌ها به مسائل جاری برایم قابل توجه است. سناریو و جهان‌بینی کارگردان نسبت به آن برای من منجر به پذیرفتن یا رد همکاری است.

عباسی درباره کارهای خود توضیح داد: من هر روز به ساختن خود مشغولم تا وقتی کار مورد علاقه‌ام پیشنهاد شد، فرصت‌سوزی نکنم. آینده‌ من حال من است. مطالعه، نقاشی، تقویت قابلیت‌های بدنی و بیان و تخیل که ابزار دست بازیگر هستند را همواره پیش می‌برم اما ایده‌آل من حداقل سالی یک نمایش و یک کار تصویر غیرهمزمان است.

یلدا عباسی در پایان گفت: نکته و حرف زیاد است فقط امیدوارم فضای کار برای هنرمندان خلاق باز باشد تا بتوانند پرواز کنند، بدون حاشیه‌هایی که خالقان اثر از ابتدا با آن‌ها درگیر می‌شوند. امیدوارم مدیران فرهنگ و هنر درک درستی از ماهیت هنر و لزوم وجود آن همچنین هنرمند و چگونگی بروز خلاقیتش داشته باشند. من راهی جز هنر برای گفتگو با هم نمی‌شناسم.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280