نقد

کاپیتان من ؛روایت ساده و جذاب از یک مفهوم پیچیده

«کاپیتان من» به کارگردانی سیاوش صفاریان‌پور یک مستند علمی درباره‌ی مغز است و خب هیچ‌جوره نمی‌توانستم پیش‌بینی کنم که ۷۰ دقیقه تماشایش نه تنها سخت نگذرد که کلی نکته‌ی جالب هم داشته باشد.

مستند کاپیتان من اثری جذاب از یک دانش پیچیده

مستند کاپیتان من با روایت بهرام رادان درباره مغز انسان اثر جذابی از این دانش بسیار پیچیده است که نشان سال‌ها تجربه‌اندوزی و چگونگی ارتباط موفق با مخاطب طی فعالیت سیاوش صفاریان پور در رسانه بوده است.

صحنه آخر ،غلیان احساسات در تعزیه‌ای متفاوت

مستند سینمایی « صحنه آخر» که هم اکنون روی پرده سینماهاست نگاهی تازه به مراسمی آیینی مذهبی دارد.

مستند صحنه آخر فیلمی بدون ادعا درباره عواطف انسانی

«صحنه آخر» فیلمی ساده و جمع و جور درباره عواطف انسانی است، فیلمی بدون ادعا که با بررسی یک رخداد شروع شده، ریشه‌های اجتماعی و پیامدهای آن را بررسی کرده و با یک تراژدی به پایان می رسد.

فیلم «پسر انسان» و تبیین نگاه انسان‌گرایانه

پسر انسان به کارگردانی سپیده میرحسینی که در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران است، فارغ از اینکه از حیث فرم یا ساختار زیبایی‌شناسی فیلم خوب یا بدی باشد، فیلم مهمی است.

«قطع فوری»؛ نگاهی خیام‌وار به زندگی

فیلم «قطع فوری» ساخته مریم بحرالعلومی اثری در ستایش از نگاه خیام‌وار به زندگی است.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280