نقد

از یک دریچه کوچک

فیلم ایمو با انتخاب کافه به عنوان لوکیشن اصلی داستان، می‌کوشد تا مکان را به عنصری دراماتیک در متن فیلم بدل سازد.دوربین مدار بسته کافه شخصیت اصلی فیلم را با وقایع ریز و درشتی مواجه می‌سازد.

بسته ژنریک؛نمایش استعدادها و آزمون نقد

از روزهای ابتدایی اسفند ماه اکران گروه سینمایی هنروتجربه، به یک بسته فیلم کوتاه از تولیدات انجمن سینمای جوانان ایران اختصاص پیدا کرده است. صدرالدین عالی‌نژاد با شش ریویوی کوتاه نگاهی به این آثار انداخته است که در ادامه می‌خوانید:

مشق شب کیارستمی ۳۴ سال بعد

این روزها مستند «مشق امشب» به کارگردانی اشکان نجاتی و مهران نعمت‌اللهی در سینماهای گروه هنروتجربه در حال اکران است؛ اکرانی که پس از سی‌وچهار سال بار دیگر مستند «مشق شب» زنده‌یاد عباس کیارستمی و خاطرات آن را احضار می کند.

عمارتی در مه و تلاش برای شکست حصار تنگ ژانر در سینمای ایران

فیلم عمارتی در مه یکی از معدود فیلم‌هایی است که کوشیده حصار تنگ سینمای ایران را بشکند و فیلم متفاوتی به مخاطب عرضه کند. فیلمی که با تمام کمبودهایش ارزش تماشا دارد و می‌توان از آن به‌عنوان یک نمونه‌ی نسبتاً موفق در سینمای ایران برای پیدا کردن مرزهای تازه نام برد

مستند مشق امشب و فاصله طبقاتی به اندازه چند متر

مستند بلند "مشق امشب" همچنانکه از نامش برمی آید؛ متأثر از مستند ماندگار "مشق شب" است اما دغدغه مندی های سازندگان اثر فراتر از سیستم آموزشی فروپاشیده کشور را نشانه رفته و به هدف می زند.اشکان نجاتی و مهران نعمت اللهی بر اساس طرح و ایده مشترک، کارگردانی این مستند 78 دقیقه ای را برعهده گرفته اند.

رنج زیر پوست محسن

رنج روزگار و مصائبی ازجمله بیکاری و اوضاع معیشتی هم موجب شد تا همه عوامل دست‌به‌دست هم بدهند تا او درنهایت نتواند این زندگی دردناک و تراژیک را تاب بیاورد

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280