نقد

مستند «ایساتیس» یاداور مستند باد صبا است

احمد ضابطی جهرمی مستند «ایساتیس» را در ستایش یزد و اثری نوستالژیک و باوقار می‌داند.

"فیلم زندگی و زندگی"و شباهت عجیب با فیلم زندگی و دیگر هیچ کیارستمی

منوچهر دین پرست در نقد فیلم زندگی و زندگی در ضمیمه ادب و هنر روز سه شنبه 1 اسفند در روزنامه اطلاعات نوشت: معنای زندگی اساساً چیست و چگونه می توان به آن دست پیدا کرد؟ آیا زندگی چیزی جز رفتار بیولوژیکی و غریزی است و ما برای چیز دیگری زندگی می کنیم؟ به افرادی که دور و برمان زندگی می کنند، چقدر دقت می کنیم؟

حزب توده مرتضی کیوان هم بود

جایی دیدم که برای تعریف مستند «فرار از قصر» از واژه «بهنگام» استفاده کرده بود. با این نظر موافقم؛ اگر بهنگام را معادل مد روز بدانیم. احسان عمادی البته دیروز و امروز سراغ ساخت این فیلم نرفته است. لااقل تا چهار سال قبل که برای یافتن منبعی نایاب با او همراهی کردم، این تاریخ را مطمئن هستم.

فیلم اویختگی نمایشگر نسلی در امتداد هامون است

واژه آویختگی که اصلا مانوس نیست و تا حد زیادی مخاطب پران نیز هست ، اشاره به همین مضمون دارد . نسلی در تداوم نسل هامون که نمی دانند " به کجای این شب تیره بیاویزند قبای ژنده و کپک زده خود را" . البه قیاس صرفا مضمونی است و نه ساختاری .

محمد جواد روح :"فرار از قصر" نشان داد که حزب توده زندانی تفکر چپگرایانه بود

"فرار از قصر" نشان می‌دهد فراریان زندان قصر، چه در دوران پیش و چه در دوران پس از زندان، در زندانی بزرگ‌تر گرفتار بوده‌اند. آنان زندانی تفکر ایدئولوژیک چپگرایانه و ضدامپریالیستی بوده‌اند

ساخت و نمایش فرار از قصر کاملا «بهنگام» است

نمی‌دانم احسان عمادی از چندسال پیش تصمیم به ساخت این مستند گرفت و چه مدت درگیر فراهم آوردن مواد آن بود، اما فیلمش به معنای دقیق واژه «بهنگام» است.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280