اخبار هنر و تجربه

«عروسک»؛ سه‌گانه‌ای درباره مرگ، عروسی و تولد

تهیه‌کننده فیلم «عروسک» گفت وجود جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی بسیار لازم و ضروری است، چون سینمای مستقل و دگراندیش می‌تواند اینجا دیده شود.

امیر اطهر سهیلی: مجالی برای اکران بین بازی بزرگان سینما یافتیم

آیین رونمایی و اکران ویژه فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» به نویسندگی و کارگردانی امیر اطهر سهیلی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شرف‌الدین شب گذشته (26اردیبهشت) توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با حضور سازندگان اثر، هنرمندان سینما و اهالی رسانه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. فیلم «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» به آخرین جدال یک زن برای نجات دادن زندگی خود و اطرافیانش می‌پردازد.

پوستر «به عبارتی» منتشر شد

پوستر فیلم سینمایی «به عبارتی» به کارگردانی محمدمهدی کتیراچی در آستانه اکران در سینماهای منتخب هنروتجربه منتشر شد.

علی درخشنده: آنقدر ایستادگی کردم تا «همسایه شما، زهره» به اکران رسید

ما سال ۹۸ فیلم را ساختیم و بعد از چند سال اتفاقاتی باعث شد که جلوی فیلم گرفته شود اما در نهایت آنقدر ایستادگی انجام شد که فیلم به اکران رسید.

رویا افشار: اگر هنرمند نتواند هنرش را بروز بدهد، می‌میرد

یک هنرمند نتواند آن بخش اجتماعی هنرش را بروز بدهد حتما می‌میرد. یعنی یک نقاش اگر نتواند تصویری را که دید بروز بدهد و به آن بپردازد حس خفگی می‌کند.

فیلمی با بوی فـرش تبریز

اگر اجل مهلت می‌داد و زنده‌یاد اصغر یوسفی‌نژاد ۲۲ شهریورماه ۱۴۰۱ بر اثر عارضه مغزی درنمی‌گذشت، قصد داشت با ساخت سومین اثرش، «ائو (خانه)» و «عروسک» را به تریلوژی تبدیل کند. او درحالی‌که سال‌ها به‌عنوان نویسنده و منتقد در رسانه‌های سینمایی ازجمله مجله «فیلم» قلم می‌زد، نقد می‌نوشت و نیز فیلم‌ کوتاه و سریال‌ تلویزیونی می‌ساخت، با فیلم «ائو» در سینمای ایران شناخته شد.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280