پوستر «علی مسیو» رونمایی شد

پوستر «علی مسیو» رونمایی شد
با نزدیک شدن به آیین رونمایی مستند «علی مسیو» به کارگردانی مسعود میر که قرار است هشتم بهمن ماه در سالن شماره ۲ سینما چارسو برگزار شود، پوستر این اثر رونمایی شد. بعد از آیین رونمایی از این مستند تاریخی که از محصولات مرکز گسترش سینمای مستند تجربی و پویانمایی است،اکران آنلاین «علی مسیو» در گروه هنر و تجربه و در پلتفرم هاشور آغاز می‌شود.

مستند «علی مسیو» هشتم بهمن ماه در سالن شماره ۲ چهارسو رونمایی می‌شود، مستندی به کارگردانی مسعود میر که روایت  زندگی و زمانه‌ مجاهدان مرکز غیبی تبریز به رهبری علی مُسیو را به تصویر کشیده، افرادی که مقاومت و وطن‌پرستی را معنایی دیگر بخشیدند.

مستند «علی مسیو» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و از جمله فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران در شانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت بود، گروه «هنر و تجربه» مراسم رونمایی و نمایش ویژه این مستند را برگزار می‌کند و قرار است بعد از آیین رونمایی و نمایش «علی مسیو» و همچنین نشست نقد و بررسی، این مستند در پلتفرم اختصاصی نمایش مستند (هاشور) در دسترس قرار بگیرد.
اکران ویژه این مستند تاریخی، هشتم بهمن ماه، راس ساعت 18 در سالن شماره دو چارسو است و بعد از نمایش فیلم نشست نقد و بررسی آن با حضور مسعود میر، کارگردان اثر و علیرضا محمودی، فیلمنامه‌نویس و منتقد سینما برگزار خواهد شد.
با نزدیک شدن به اکران مستند «علی مسیو» پوستر این فیلم رونمایی شد؛ سمانه مقرری طراح پوستر این مستند است.
مسعود میر کارگردان این مستند درباره این اثر می‌گوید: «علی مسیو» شناخت‌نامه‌ای مصور برای معرفی و غبارزدایی از شخصیتی است که بی‌تردید جنبش مشروطه بدون درایت، حمایت و اصالت او حتی در همان حد محدود هم به ثمر نمی‌شست. «علی مسیو» با سازماندهی ارتشی سری از میان وطن‌پرستان و آزادی‌خواهان آذربایجان تحت عنوان مرکز غیبی، سنگ مقاومت در تلاش برای وقوع انقلاب و البته شکستن محاصره تبریز را بنا گذاشت و در این راه از مال و جان و فرزندان خود گذشت.»
در خلاصه داستان این مستند یک ساعتی آمده است: «مردم شهر در انتظار آزادی بودند و کشور در حسرت آبادی. فرمان که امضا شد دیکتاتور کودکانه گریست و هزینه اتمام دلگیری‌اش شد حصر و حبس. جماعت به شهر محبوس شدند و محتاج گندم و حاکمان ضیافت آهن و آه به راه انداختند و مشعوف سرکوب. دوباره مردی برخاست تا تاریخ شرمنده آیندگان نماند. او شد رهبر مرکز غیبی و این آغاز گمنامی او بود که تا امروز به درازا کشیده است ... .»
اکران آنلاین مستند «علی مسیو» توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و در پلتفرم هاشور از هشتم بهمن آغاز می‌شود.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280