بهروز غریب پور مطرح کرد:

هنرو تجربه پایگاه خوبی برای فیلمهای هنری و تجربی شده است

هنرو تجربه پایگاه خوبی برای فیلمهای هنری و تجربی شده است
بهروز غریب پور کارگردان تئاتر و سینما با اشاره به فعالیت مجدد گروه سینمایی هنر و تجربه گفت : مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان متولی گروه هنر و تجربه توانسته‌ پایگاهی برای آثار متفاوت و درعین حال آثار کوتاه و مستند ایجاد کند

بهروز غریب پور کارگردان تئاتر و سینما در گفتگو با سایت  سلام نو اظهار داشت: مخاطب هدف این نوع فیلمهای هنری چه افرادی هستند؟ این آثار عموما در بین قشر نخبه ، دانشجو و فیلم‌بین های حرفه ای مخاطب دارند پس باید کاری کرد که این گروه متوجه اکران و کیفیت آثار شوند.

کارگردان اردک لی ادامه داد: تبلیغات اصل اساسی هر نوع فعالیت و نمایش کارهای فرهنگی ، هنری و اقتصادی است و اگر نباشد همه چیز خراب می شود.

وی افزود: مرکزمرکز گسترش سینمای مستند و تجربی متولی گروه هنر و تجربه توانسته‌ پایگاهی برای آثار متفاوت و درعین حال آثار کوتاه و مستند ایجاد کند، پس از منابع مختلف اطلاع رسانی درباره فیلمهای این گروه انجام بدهد و نظر مخاطب هدف این نوع فیلمها را جلب کند.

این کارگردان تاکید کرد: نباید دلمان به این خوش باشد که آمار و بیلان کمی بدهیم بلکه باید دایره مخاطبان فیلم بین حرفه ای را هرچه بیشتر به سمت هنروتجربه بیاوریم و در این مسیر هم کمیت سانس و هم کیفیت آن مهم است‌.

 وی ادامه داد : فعلا که پردیس های مدرن فیلم‌های هنروتجربه را اکران می‌کنند و زمان سانس ها هم به تثبیت نسبی رسیده پس حالا وزارت علوم هم پای کار بیاید تا دانشجویان هنر بیش از پیش به سمت آثار بیایند. ضمن اینکه تبلیغات تلویزیونی و شهری هم می‌تواند کمک حال باشد.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280